Warning: session_start(): open(/var/cpanel/php/sessions/ea-php73/sess_895f734523309396f40e9387f37be363, O_RDWR) failed: No space left on device (28) in /home/gezertes/public_html/index.php on line 0

Warning: session_start(): Failed to read session data: files (path: /var/cpanel/php/sessions/ea-php73) in /home/gezertes/public_html/index.php on line 0

Warning: session_regenerate_id(): Cannot regenerate session id - session is not active in /home/gezertes/public_html/index.php on line 0
Pendik Su Kaçağı Tespiti

masa sandalye kiralama masa sandalye kiralama masa sandalye kiralama masa sandalye kiralama masa sandalye kiralama masa sandalye kiralama pvc zemin kaplama

WhatsApp
Telefon
  • kaynarca mahallesi bahattin veled cad.no:38/B Pendik/istanbul
Pendik Su Kaçağı Tespiti

Pendik Su Kaçağı Tespiti

Kırmadan Dökmeden Noktasal Su Kaçağı Tespiti

Gezer Tesisat, İstanbul Pendik'te evinizde veya işyerlerinizdeki su kaçaklarını kırmadan tespit edebilmek için son model teknolojik cihazlar kullanmaktadır. Çalışmalarımızda kullandığımız son model teknolojik cihazlar yanında, alanında uzman ve profesyonel bir ekiple çalışıyoruz.  Bunun ispatı da GEZER TESİSAT olarak yapılan tamiratlara 1 yıl garanti belgesi vermekteyiz. Su kaçağını bulmadığımız zaman da herhangi bir servis ücreti de almıyoruz.

Su Kaçağı Varsa Alınması Gereken Önlemler
Evinizde veya iş yerinizde su kaçağı olduğunu fark ettiğiniz anda su vanasını hemen kapatın.
Duvarda elektrik prizlerinin etrafında veya tavanda lambanın kenarlarında ıslaklık görüyorsanız, elektriği sigortadan kapatmalısınız.

Su Kaçağını Tespit Ederken Kullanılandığımız Yöntemler
Frekans Dinleme Kulaklığı: Temiz su borularında su kaçağı tespiti çalışması akustik frekans algılayıcı dinleme cihazı kullanmaktayız. Duvarlarda veya tavanlarda ıslaklığa sebep olan temiz su tesisatı kaçakları uzun süre tespit edilmediğinde yapıya zarar verebilmektedir. Dinleme cihazıyla nokta atışı tespitler yaparız ve böylelikle sadece arızanın olduğu yer kırılmış olur gereksiz masraflar ödemek zorunda kalmazsınız.

Pimaş / Boru Görüntüleme Kamerası: Pis su borularının içerisine gönderdiğimiz endoskopik kamera ile kırık, çatlak, conta sıyırmasından dolayı meydana gelen sızıntılar, ustalarımız bu cihazlarla görüntülenmekte ve tespit edilmektedir. Su kaçağı problemleri dışında borunun içerisindeki diğer problemleri belirlemek için su kaçağı bulma cihazıdır.

Termal Kamera: Termal ısı algılayıcı kameralar, su kaçağını tespit etmeden öte yardımcı cihazlar olarak nitelendirilir. Özellikle sıcak su tesisatı borusunun geçtiği yerleri görüntülemede ve yerden ısıtma tesisatında parke olmayan bölgelerde su kaçağını bulmada kullanılır.

Nem Ölçme Aleti: Duvarlarda nemlenme veya rutubet var ise yardımcı cihaz olarak nem ölçer cihazı kullanırız. Uzman personellerimiz daire içerisindeki rutubet ve nem sorunlarını bu cihazla tespit etmektedirler.

Tesisat Ölçüm Pompası: Temiz su borusunda kaçakları tespit etmede kullanılan yardımcı bir ekipmandır. Kaçak tespiti sırasında kullanılır.

Su Kaçağı Olduğu Nasıl Anlaşılır?
Duvarda veya tavanda ıslaklık, kabarma veya dökülme varsa
Su faturanız hiç olmadığı kadar yüksek geliyorsa
Parke ve fayanslarda su birikiyorsa
Kombinin suyu sürekli eksiliyorsa
Su saati musluklar kapalı durumda iken de çalışıyorsa
Beton arasından su sızıntısı yaşanıyorsa

Mutfak Tezgahı Altından Su Çıkıyor
Mutfaktaki su kaçaklarında en fazla görülen problem sıcak su borusunun patlamasıdır. Ev hanımları bulaşık yıkarken sıcak suya ihtiyaç duyar ve bu nedenle yoğun bir şekilde kullanmak zorunda kalırlar. Mutfaktaki tesisat dayanıksız ve kalitesiz ise borunun patlaması kaçınılmazdır.

Tuvaletten Alt Kata Su Sızıyor
Tuvaletlerde su kaçağı sorunlarının en fazla yaşandığı bölgelerdir. Tesisatın zamanla dayanıklılığını yitirmesi ve şebeke basıncının fazla gelmesi boruların patlamasına neden olmaktadır. Atık su sızıntıları için firmamız kameralı sistemler kullanarak sorunu tespit eder ve görüntüler, temiz su borularındaki sızıntıları da dinleme cihazıyla nokta tespiti yapar.

Banyodan Alt Kata Su Akıyor
Banyodan alt kata sızan sular için firmamızın uyguladığı kameralı görüntüleme hizmeti sayesinde kaçakların yeri artık kolaylıkla tespit edilmektedir. Atık su borusunda kırık, çatlak ve eğimsizlik kolaylıkla tespit edilir. Banyodaki su kaçaklarını tespit etmede aynı zamanda dinleme cihazı da kullanılmaktadır. Dinleme aletiyle ustalarımız temiz su tesisatınızdaki arızaları noktasal tespit etmektedir.

Üst Kattan Akan Sular İçin Ne Yapılmalı?
Tavanlarınızda gördüğünüz ıslaklıklar üst katın tesisatındaki kaçağın habercisi olabilir. Tavanda geniş bir alana yayılan ıslaklık ve zamanla bu ıslaklık damlamaya dönüşmüşse komşunuzla iletişime geçmeli ve daha fazla sızıntının etrafa yayılmasını engellemek için su vanasını kapatmasını isteyin. Su vanası kapatıldıktan sonra firmamız Gezer Tesisat ile irtibata geçerek gereken müdahaleyi yapalım.

Su Kaçağı Bulmada Uzman Firma Gezer Tesisat
Su kaçağını tespit etmek için gelişmiş ekipmanlar ve bu ekipmanlara bağlı olarak son model robotik ve teknolojik cihazlar kullandığımızı sizlere bahsettik. 

Temiz su borularında nokta tespiti yaparak sadece arızalı olan bölgeyi kırıp, tamiratını yaparız ve minimum masrafla büyük bir sorun haline gelen su kaçağı halledilmiş olur.

Pis su giderleri için kameralı sistemle görüntüleme yapılır ve ardından bölgesel olarak tespiti yapılır. Bu görüntüleme sonucunda pis su borusu içerisinde kırık, çatlak , conta sıyrıklığı gibi sorunlar kamerayla sizlere gösterilir.

Su tesisatı tamirine bağlı olarak her türlü tıkanma, sızıntı ve sorun için bizimle iletişime geçiniz.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Su kaçağı nasıl tespit edilir?

Su kaçağı, termal kameralar ve akustik dinleme cihazları gibi gelişmiş teknolojik cihazlar kullanılarak tespit edilir. Bu cihazlar sayesinde su kaçağı noktasal olarak belirlenir ve kırma dökme işlemi yapılmadan onarılır.

Tıkanıklığın türüne ve yerleşimine bağlı olarak değişmekle birlikte, genellikle tıkanıklık açma işlemi 30 dakika ile 2 saat arasında tamamlanır.

Evet, su kaçağı tespiti sırasında teknik ekibimizin evinize erişimi olması gerekmektedir. Bu sayede cihazlar yardımıyla doğru ve hızlı bir tespit yapılabilir.

Gelişmiş cihazlarımız sayesinde su tesisatı tamirini kırma dökme yapmadan gerçekleştiriyoruz. Bu sayede minimum hasar ile sorunlarınızı çözüyoruz.

Tıkanıklık açma hizmetimiz 7/24 hizmetinizdedir. Acil durumlarda günün her saati bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Su kaçağı tespit ve onarım süresi, kaçağın yerleşimine ve ciddiyetine bağlı olarak değişir. Genellikle tespit ve onarım işlemleri birkaç saat içerisinde tamamlanmaktadır.

Evet, sunduğumuz tüm hizmetler garantilidir. Yapılan işin kalitesinden emin olmanız için belirli bir süre boyunca garantili hizmet sunmaktayız.

Su kaçağı tespiti için termal kameralar, akustik dinleme cihazları ve nem ölçerler gibi son teknoloji cihazlar kullanıyoruz.

Hayır, tıkanıklık açma hizmetimiz hem evler hem de iş yerleri için geçerlidir. Her türlü mekanda tıkanıklık sorunlarınızı çözmek için hizmetinizdeyiz.

Randevu almak için bizi telefonla arayabilir veya e-posta yoluyla iletişime geçebilirsiniz. İletişim bilgilerimiz:
Telefon: 0537 925 34 60
Tel: 0507 918 02 96
E-Mail: info@gezertesisat.com